Як Дніпропетровщина готується боронитись від військового вторгнення та якої допомоги потребує?

06

Сен 2014

Як Дніпропетровщина готується боронитись від військового вторгнення та якої допомоги потребує?

; Коментировать

Про те, як Дніпропетровщина готується до можливого військового вторгнення та якої спеціальної допомоги потребує від Львівщини, говорили учасники чергового он-лайн Інтернет-відеомосту між Дніпропетровськом та Львовом, який відбувся 1 вересня 2014 року у прес-клубі ДОО НСЖУ.

 

За словами Сергія Мороза, начальника відділу організації діяльності спеціальних установ міліції ГУ МВС України у Дніпропетровській області, підполковника міліції, зараз ситуація у Дніпропетровській області є цілком контрольованою. «Для недопущення актів агресії на території Дніпропетровської області ще у березні цього року в усіх напрямках були створені блокпости. На сьогодні їх 16 на ключових трасах. Більша частина – в східному напрямку. Цілодобово на блокпостах несуть службу працівники УДАІ, Спеціального батальйону міліції, батальйону патрульної служби міліції особливого призначення ГУ МВС «Січеслав», територіальні органи внутрішніх справ, а також військовослужбовці Національної гвардії, представники самооборони і громадських формувань», — розповів Сергій Мороз.

Разом з цим, як зазначив підполковник міліції, з метою додаткового перекриття автомобільних доріг та посилення контролю за пересуванням транспортних засобів найближчим часом заплановано розгорнути роботу ще 5 блокпостів. У Павлоградському районі Дніпропетровщини, який межує з Донецькою областю і у випадку посилення російської агресії першим зустрічатиме ворога, облаштовують ці додаткові блокпости і створюють зведений загін оборони. Що стосується людського ресурсу, Сергій Мороз наголосив, що на Дніпропетровщині є великий гарнізон міліції, тому живої сили не бракує.

Телефоном Катерина Лєонова, прес-секретар Штабу національного захисту Дніпропетровської області та батальйону «Дніпро-1», додала, що у Дніпропетровську створено Раду оборони області, основне завдання якої – координація і взаємодія всіх силових відомств на випадок військового вторгнення. «Зараз у Дніпропетровській області спокійно. Хоча три дні тому про всяк випадок було попереджено волонтерів про необхідність перевірки та підготовки бомбосховищ. Ті представники, які входять до складу Ради, відпрацьовують питання  та визначають першочергові завдання так званого плану «Б», які є секретними», — розповіла Катерина Лєонова.

Стосовно того, чим нашому регіону може допомогти Львівщина, прес-секретар Штабу нацзахисту нагадала, що наразі центр допомоги військовим збирає кошти на придбання теплих речей. Більше інформації про потреби батальйонів, реквізити для перерахування коштів можна отримати на сайті Фонду Оборони Країни http://helpua.info .

Про готовність надати допомогу у разі необхідності не лише Дніпропетровщині, а й усій Україні, в ході відеомосту говорили Львівські учасники. «На території Львівщини є більше 200 організацій, які здійснюють пошук матеріальних ресурсів, які потрібні іншим областям. Львівщина – чи не єдиний регіон, який відправив значну частину кращих синів на захист України»,- наголосив заступник голови Львівської облдержадміністрації Володимир Харчук.

Львівська ОДА перейняла досвід Дніпропетровщини стосовно координації дій між усіма, хто допомагає фронту. За словами Володимира Харчука, 2 вересня в ЛОДА відбудеться нарада з питань взаємодії органів державної влади з представниками громадських організацій, органів місцевого самоврядування, волонтерами. Зараз у Львові організований батальйон територіальної оборони, є рада оборони області, посилена охорона стратегічних об’єктів.

Заступник керівника Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України, підполковник Вадим Бакай зауважив, що викладаючи у соцмережах інформацію про свою роботу волонтери таким чином розкривають секретні дані, як то переміщення, дислокація, чисельність військових формувань. Також представник медіа-центру Міноборони наголосив, що у військових є спеціальний захищений зв’язок, тоді як мобілізовані часто користуються незахищеним мобільним: «Проти нас воюють цілі дивізії кібернетичних військ. У будь-якій армії світу такий цивільний спосіб комунікації заборонений».

На Дніпропетровщині від початку третьої хвилі мобілізації до військкоматів прибули майже 3 тисячі добровольців. Львівський експерт Центру досліджень проблем регіонального і міжнародного співробітництва Віталій Юрчук наголосив, що добровольчі батальйони необхідно якнайшвидше формалізувати: підпорядкувати їх або МВС, або Міністерству оборони.

Цю думку підтримали і представник ГУ МВС України у Дніпропетровській області Сергій Мороз, і заступник керівника Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Вадим Бакай. Інакше, за словами фахівців, добровольчі батальйони і їхні бійці можуть опинитися поза законом. Закон не гарантуватиме надання їм усіх пільг, що передбачені для учасників проведення АТО. «Треба починати із законодавчої ініціативи і легалізувати добровольчі батальйони, ввести їх в склад або Міноборони, або МВС. Та й за незаконне носіння зброї ніхто не відміняв відповідальність», — наголосив Сергій Мороз.

http://www.vestnik.dp.ua/2014/09/06/yak-dnipropetrovshchyna-hotuyetsya-boronytys-vid-viyskovoho-vtorhnennya-ta-yakoyi-dopomohy-potrebuye/

Опубликовано в Днепропетровск

Оставить комментарий

22

Сен 2014

У Дніпропетровську місцевий житель зарізав переселенця

Коментировать Tags: У Дніпропетровську місцевий житель зарізав переселенця

Трагедія сталася у селі Кіровське на Дніпропетровщині. У розпал сварки 26-річний місцевий житель схопив ножа та вдарив 28-річного переселенця із Донецької області. 

Подробнее...

17

Сен 2014

Криворожские бойцы получили подкрепление под Донецким аэропортом

Коментировать Tags: Криворожские бойцы получили подкрепление под Донецким аэропортом

Криворожане, которые сейчас отбивают атаки террористов в Донецком аэропорту, получили долгожданную помощь от руководства АТО.

Подробнее...

11

Сен 2014

Казначейство в Днепропетровске "зажало" 600 тыс. грн. на подготовку школ

Коментировать Tags: Казначейство в Днепропетровске

При вмешательстве прокуратуры казначейской службой выплачено почти 600 тысяч гривен кредиторской задолженности, которая образовалась перед подрядчиками за подготовку школ к отопительному сезону.

Подробнее...

09

Сен 2014

Криворожские предприниматели прячут от военкомов КАМАЗы

Коментировать Tags: Криворожские предприниматели прячут от военкомов КАМАЗы

В Кривом Роге в отношении должностных лиц двух частных предприятий начато уголовные производства за умышленное сокрытие от работников военного комиссариата транспортных средств. 

Подробнее...

08

Сен 2014

В Днепропетровске задержали шпиона от «Самурая»

Коментировать Tags: В Днепропетровске задержали шпиона от «Самурая»

В Днепропетровске Служба безопасности Украины задержала подполковника милиции в отставке, которого подозревают в содействии боевикам так называемой "Донецкой народной республики".

Подробнее...

06

Сен 2014

Як Дніпропетровщина готується боронитись від військового вторгнення та якої допомоги потребує?

Коментировать Tags: Як Дніпропетровщина готується боронитись від військового вторгнення та якої допомоги потребує?

Про те, як Дніпропетровщина готується до можливого військового вторгнення та якої спеціальної допомоги потребує від Львівщини, говорили учасники чергового он-лайн Інтернет-відеомосту між Дніпропетровськом та Львовом, який відбувся 1 вересня 2014 року у прес-клубі ДОО НСЖУ.

Подробнее...